آدرس: مشهد

36229090 051

ناودانی  که معمولاً به نام کانال U یا کانال C نیز شناخته می شود با عرض x عمق x وزن بر متر اندازه گیری می شود. این مقاطع از فولاد با گرید S275JR ساخته شده اند و قابلیت ماشین کاری و جوش پذیری عالی دارند. استوک های ها با اکسید قرمز یا روکش Zintec موجود هستند تا طیف وسیعی از خواص مقاومت در برابر خوردگی را متناسب با پروژه شما ارائه دهند. برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی، فولاد ملایم معمولاً پس از ساخت رنگ یا گالوانیزه می شود. با ما همراه باشید در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این پروفیل های پر کاربرد آشنا کنیم.

معرفی ناودانی

پروفیل هایی که به عنوان کانال U یا کانال فلنج موازی (PFC) نیز شناخته می شود.  نوعی تیر معمولاً فولادی سازه ای است که عمدتاً در ساخت و ساز ساختمان و مهندسی عمران استفاده می شود. سطح مقطع آن شامل یک وب عریض است که معمولاً اما نه همیشه به صورت عمودی جهت گیری می شود.  دو فلنج در بالا و پایین تار که فقط در یک طرف تار بیرون زده اند. متمایز از مقطع فولادی نوع I-beam یا H-beam یا W-beam است که دارای فلنج هایی در دو طرف تار هستند.  به طور کلی مانند سایر بخش های توخالی، کانال فولادی از ورق فولادی به شکل های C یا U نورد می شود.

 تاریخچه ناودانی

این محصولات دارای تاریخچه هستند و استفاده از آن ها به چند سال اخیر مربوط نیست. از اوایل قرن بیستم استفاده از این پروفیل ها شروع شد. کارایی این محصولات در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از مقاطع فولادی در ساختمان سازی بود. این محصولات در آن زمان توانستند عملکرد بالای خود را نشان دهند. همین امر سبب شد که بعد از پایان یافتن جنگ جهانی دوم کارخانه های تولید کننده این محصولات افزایش یابد.

این کارخانه ها گسترش پیدا کرده اند و انواع ناودانی را برای مصارف مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار داده اند. استقبال از این محصولات چنان زیاد بود که علاوه بر ساختمان سازی در صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته اند. البته در میان این مقاطع فولادی ناودانی ها توانستند جایگاه بسیار بهتری کسب کنند. به مرور زمان با گسترش بیشتر علم انواع مدرن تر این محصولات تولید شد.

این انواع مدل نقض های پروفیل های گذشته را اصلاح کرد و منجر به تولید محصولاتی منحصر به‌ فرد شد. البته هنوز افراد متخصص در حال ساخت ناودانی های جدید با کارایی های بیشتر هستند. که این امر نشان دهنده اهمیت بالای این محصولات در صنایع مختلف است. اگر شما قصد دارید از این محصولات استفاده کنید بهتر است انواع جدید و با کیفیت آن ها را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *