آدرس: مشهد

36229090 051

آگاهی از مقاطع میلگرد در صنعت ساختمان سازی یکی از ضرورت‌ ها محسوب می‌ شود. زیرا مقاومت سازه به مقاومت میلگرد بستگی دارد. سطح مقطع میلگرد همان قطر و ضخامت آن است و انواع مختلفی از میلگرد با مقاطع متفاوت در بازار موجود است. شما باید با توجه نوع سازه و نقشه آرماتور بندی میلگرد با سطح مقطع مناسب انتخاب نمایید.

آشنایی با مقاطع میلگرد و روش محاسبه

برای محاسبه سطح مقطع میلگرد از روش‌ های مختلفی استفاده می‌ شود که هر کدام به نحوی وزن مقاطع میلگرد را مشخص می‌ کنند. در این مقاله از آهن فروش قصد داریم به بررسی مقاطع میلگرد و ویژگی‌ های آنها بپردازیم. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات لازم درباره انواع مقاطع میلگرد و محاسبه وزن و سطح مقطع میلگرد ساده و مقطع میلگرد آجدار هستید، پیشنهاد می‌ کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

انواع مقاطع میلگرد

میلگرد یک نوع پروفیل با سطح مقطع دایره‌ای و تو پر است که جنس آن از فولاد است. انواع مختلفی از میلگرد در بازار وجود دارند که دارای سطح مقطع یا همان ضخامت متفاوت می‌ باشند و هر کدام کاربردی دارند. میلگردها به طور کلی به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می‌ شوند که از قطر و وزن متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردارند.

مقطع میلگرد آجدار با مقطع میلگرد ساده می‌تواند یکسان نباشد. همانطور که گفته شد سطح مقطع همان قطر و ضخامت میلگرد محسوب می‌ شود که انواع مختلف میلگرد با مقاطع گوناگون تولید می‌ شوند.

میلگردها را بر اساس سطح مقطع و شکل ظاهری از لحاظ رده مکانیکی به چهار دسته زیر تقسیم می‌دکنند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *